doktrynalia

Choroba dwubiegunowa, zwykłe lenistwo czy celowa obstrukcja?

In Stopnie i tytuły naukowe on Luty 18, 2013 at 10:43 am

Przeglądam statystyki mojego bloga i zauważam, że widać dokładnie kiedy mam okres aktywności, a kiedy zapadam w sen zimowy – jak publikuję to po kilka wpisów na raz, a potem przez wiele tygodni cisza. Przepraszam Was za to Drodzy Czytelnicy:)
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że jeszcze gorzej jest z redaktorami stron odpowiedzialnych za publikowanie informacji z przewodów naukowych. Np. na stronie WPiA w Łodzi od siedmiu miesięcy wisi informacja, że „posiedzenie Komisji powołanej w celu przeprowadzenia postępowania habilitacyjnego (…) odbędzie się w dniu 12 września 2012 r.”. Z kolei o habilitacji z Lublina, o której pisałem jakiś czas temu, wciąż nie dowiemy się ze strony CK, mimo że odbyła się pół roku temu. Tę opieszałość w zamieszczaniu informacji zauważa też Habilitant2012 na swoim blogu.

Zastanawiam się, czy to zwykłe lenistwo, czy celowe działanie. Jawność jest najpoważniejszą różnicą w nowym trybie, ale kogo będzie interesowało czytanie dokumentów postępowania, które zakończyło się pół roku albo rok temu.

Co na to Ministerstwo? Ano nic, już planuje kolejną reformę:(

Reklamy
  1. Chciałbym wiedzieć, co ma zrobić habilitant oczekujący 10 miesięcy, a czasem i dłużej, aż jeden z recenzentów (wyznaczonych przez CK!) raczy napisać recenzję.Habilitant jest bezbronny, wszelkie bowiem próby interwencji, mające skłonić owego recenzenta do wykonania tego, na co ustawa daje konkretny termin, są dla niego bardzo ryzykowne. Urażony recenzent może mu się dobrze dać we znaki, a w środowisku uniwersyteckim uważa się zbyt często, że recenzenta „nie wypada poganiać”
    Czy nie można wprowadzić rygorów obligujących recenzentów do terminowego pisania recenzji? To wręcz konieczność, przeciąganie bowiem w czasie napisania recenzji zdarza się, niestety, zbyt często, habilitant zaś nie tylko traci zaufanie do systemu nadawania stopni naukowych, ale ponosi istotne straty materialne: przez x miesięcy nie otrzymuje podwyższonego wynagrodzenia (np. ok 600 zl miesięcznie: 10 miesięcy czekania na recenzję to już 6000, – .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Piotr Stec

Nauka i prawo

Robię habilitację

blog o "perełkach" polskiej doktryny prawniczej

Warsztat badacza – Emanuel Kulczycki

blog o "perełkach" polskiej doktryny prawniczej

%d blogerów lubi to: